Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Novinky z OZ Brána do Narnie

Vítame nových rodičov v občianskom združení Brána do Narnie, ktoré združuje rodičov detí navštevujúcich CZŠ Narnia. Veľmi sa tešíme, že naše rady rozšírili aj rodičia tohtoročných prváčikov a hneď sa aj pridali k rôznym jesenným aktivitám.

Naše občianske združenie sa snaží o premenu školského areálu a jeho okolia na príjemný a zážitkový priestor využiteľný nielen našimi deťmi a ich učiteľmi, ale aj obyvateľmi priľahlého sídliska. Snažíme sa zveľaďovať školské prostredie napríklad tým, že vysádzame nové rastliny a stromy, opravujeme a maľujeme vonkajšie i vnútorné zariadenia alebo upratujeme a čistíme areál.

Tento rok sme síce, kvôli epidemiologickým opatreniam, nemohli zorganizovať pravidelnú veľkú jesennú brigádu, ale nakoniec sa nám ju podarilo, veľmi úspešne, nahradiť sériou minibrigád. Vďaka viacerým ochotným rodičom, zamestnancom školy a najmä donorom – Nadácii Ekopolis, Slovnaft, Nadácii O2, Nadácii Tesco a ČSOB sme zasadili na školskom dvore marhule, hrušky, ríbezle, hraby, vŕbu a vavrín, namaľovali sme lavičky, ostrihali kríky a stromy, pohrabali lístie, ale napríklad aj kúpili vonkajší pin-pongový stôl, záhradnícke náčinie, športové rakety, športové vybavenie, hry či osadili vonkajšie tabule pre deti alebo rozmiestnili pneumatiky slúžiace ako preliezky pre deti.

Noví i starí členovia združenia sa zapojili aj do písania ďalších projektov. Tento rok sme podali žiadosti o grant v nadáciách Tesco, Slovenská sporiteľňa, Všeobecná úverová banka a Pontis. Pred pár dňami sme sa dozvedeli skvelú správu, že naša žiadosť o grant v grantovom programe Tesco „Vy rozhodujete, my pomáhame“  bola hodnotiacou komisiou zaradená medzi tri najlepšie v regióne. Vďaka Tescu budú mať naše deti v Narnii nové športové vybavenie a rozšírené vonkajšie sedenie.

V prípade, že by ste vedeli o akýchkoľvek grantových výzvach, či všeobecných alebo zamestnaneckých, dajte nám, prosím vedieť. Radi sa do nich zapojíme.

Ak by ste mali záujem stať sa členkou alebo členom OZ Brána do Narnie a pridať sa tak k ostatným rodičom, budeme veľmi radi. Stačí nám len napísať na email branadonarnie@gmail.com. Tešíme sa na Vás!

OZ Brána do Narnie

 

IMG 20201113 WA0015

 

rhdr

FaLang translation system by Faboba