Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Pokračujeme v zmenách k biodiverzitnejšiemu areálu

 

V roku 2022 sme pokračovali v zmenách, ktoré sme plánovali už v roku 2020 a začali realizovať v roku 2021. V roku 2022 sme vytvorili parčík za basketbalovým ihriskom, na ktorom sme vysadili tieňomilné rastliny a pridali lavičky.

 

Do priestoru pri hlavnom vchode školy sme vysadili levandule, keďže skalníkom sa tam až tak nedarilo. Tešíme sa, že čoraz viac detí aj personálu využíva bicyklovú dopravu do školy, a tak sme vytvorili prístrešok a stojany na bicykle v priestore pri vchode školy. Na ihrisko sme pridali dve iglu z vŕbového prútia, ktoré sa tešia veľkej obľube ako miesta hier. Kompletne sme vymenili podlahu altánku a na sedenie pri ovále namontovali drevené sedenie. Rok 2022 sa niesol aj v znamení maľovania. Pre deti sme vytvorili namaľované hry na chodníku a na veľkej asfaltovej ploche sme im vytvorili dopravné ihrisko. Pomohli sme maľovať aj chodby v škole. Jarné a jesenné brigády opäť potvrdili súdržnosť narnijskej komunity, keď na ne prišlo spolu vyše 400 rodičov a detí. Okrem veľkých brigád organizujeme aj tzv. minibrigády, na ktorých ako členovia a členky OZ Brána do Narnie robíme drobné údržbové práce v areáli, najmä starostlivosť o zeleň.

 

Aj v roku 2023 máme plány, ktoré sa týkajú najmä údržby a obnovy niektorých hracích prvkov (napr. povrchu basketbalového ihriska). Po dvoch rokoch veľkej výsadby je pre nás prioritou najmä starostlivosť o zeleň, aby sa ujala. Aj vďaka 2 % bude areál Narnie pre deti zaujímavejší a zároveň biodiverznejší.

Toto všetko je možné aj vďaka 2 %, ktoré ste nám mnohí z Vás darovali v roku 2022. Budeme radi, ak darovanie svojich 2 % z daní z príjmu zvážite práve pre OZ Brána do Narnie, aby sme areál mohli aj naďalej udržiavať a rozvíjať.

 

Obrázok1Obrázok2Obrázok3Obrázok4Obrázok6Obrázok7Obrázok8Obrázok9Obrázok10

FaLang translation system by Faboba