Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Dnes nie je ťažké pripojiť sa k skupine, ktorá zastáva ten istý názor ako ja. Občas to znamená aj zdieľať si posmešné a extrémne opačné pohľady spoza barikády. Mnohí však vnímame zodpovednosť za svet, v ktorom žijeme a zároveň rôzne závažné problémy, ktorým v ňom čelíme.

 

V našej misii školy máme slovné spojenie , že “Každého žiaka vedieme (...) k schopnosti tvoriť komunity”. Cieľom tohto roka je priame zvedomenie významu a hľadaniu aplikácie tohto spojenia v praxi. Scott Peck hovorí, že “Svet je možné zachrániť len v spoločenstve a skrze spoločenstvo.”

Náš Narnijský strom je zameraný na vzťahy. Snažíme sa ich poctivo žiť a učiť v našej škole. Preto budeme tento rok hľadať odpovede na tieto otázky: Ako sa učiť v dnešnom svete vzťahom? Ako byť človekom stavajúcim mosty pomedzi rôzne skupiny a barikády?Dá sa spolupracovať, žiť a rozprávať s ľuďmi s iným svetonázorom?

 

Čo znamenajú pre mňa slová ako skupina, tím, partia? Čo je klub, krúžok a čo je komunita/spoločenstvo? Je medzi tými slovami pre mňa nejaký rozdiel?

 

Zo skupiny do komunity šírka

DSC00488

FaLang translation system by Faboba