Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma
 
Micro:bity v Narnii 
Podarilo sa nám uspieť v grantovom programe Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis. 
Cieľom programu je študentom II. stupňa sprístupniť hravou, zaujímavou a interaktívnou formou  svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov. 
Vďaka grantu sme v škole  doplnili sadu pomôcok na programovanie micro:bit. Micro:bity môžu byť využité nielen na hodinách informatiky, ale aj na všetkých ostatných predmetoch, pretože ich využitie je veľmi praktické a variabilné 
Micro:bit je programovateľný minipočítač ktorý dodáva programovaniu „hmatateľnosť“. Stačí vytvoriť jednoduchý program a nahrať ho pomocou USB kábla. Má niekoľko zabudovaných senzorov, napríklad kompas alebo akcelerometer, no vieme k nemu pomocou vstupno/výstupných pinov pripojiť takmer akúkoľvek elektroniku – LED pásiky, motorčeky, senzor tepu…
Po návrate do školy si šiestaci a siedmaci už vyskúšali digitálnu menovku, vytvorenie jednoduchej animácie (aj naprieč viacerými micro:bitmi), vytvorenie digitálnej kocky, posielanie šifrovaných správ. 
Tešíme sa, že praktické zadania, ktoré prepájajú hardvér so softvérom, ukazujú zaujímavé možnosti využitia informatiky a zvyšujú záujem o rozvíjanie informatických zručností. 
logo pont
micro
FaLang translation system by Faboba