Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

superarPozvánka do Superar

Superar je určený pre každého, koho láka spoločné spievanie a muzicírovanie. Superar je na Narnii už 5. rok. S rovnakým programom funguje aj na školách: Brilliant Stars International School, ZŠ Lozorno a ZŠ Detva. Niekoľkokrát do roka pripravujeme pre deti spoločné komunitné stretnutia a koncerty.  

 

Prvé stretnutie v STREDU 7.10. o 15:15  prebehne klasicky - osobne - na školskom dvore alebo v Hudobnej triede (nebudeme spievať - využijeme iné hudobné aktivity), ďalšie stretnutia budú prebiehať podľa aktuálnej situácie - pravdepodobne však len v online priestore.

 

Superar vznikol v roku 2009 vo Viedni a okrem Rakúska funguje v ďalších 6 krajinách Európy (Bosna a Hercegovina, Lichtenštajnsko, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko a Švajčiarsko). Na Slovensku prešlo naším hudobným vzdelávaním už viac ako 3000 detí.

Nevyhľadávame veľké hudobné talenty, ale prebúdzame potenciál a tvorivosť, ktorý sa skrýva v každom dieťati. Superar pracuje s vlastnou vzdelávacou metodikou, ktorej umeleckú kvalitu zaručuje partnerstvo s inštitúciami ako Viedenský chlapčenský zbor a Wiener Konzerthaus. Okrem výučby spevu, hudobnej výchovy a hlasovej techniky rozvíjajú aj vytrvalosť, tvorivosť, komunikáciu a toleranciu. Pravidelné verejné vystúpenia posilňujú sebavedomie a vzájomný rešpekt detí.

Program je bezplatný - deti, ktoré sa zúčastňujú vzdelávania v našom programe, za neho, a ani za žiadnu súvisiacu aktivitu, neplatia.

V Narnii sa budeme spoločne stretávať 1 x do týždňa, na 50 min. nácviku. Jeho náplňou budú zábavné hudobno/pohybové hry, netradičné hlasové rozcvičky, cvičenie piesní z vlastného a spoločného repertoáru Superar (World music, klasika), spoločná improvizácia na hudobných nástrojoch, nacvičovanie nástrojových partov jednotlivých skladieb. Budeme niekoľkokrát do roka vystupovať na menších alebo väčších podujatiach, samostatne ale aj spoločne s kamarátmi zo Superaru na Slovensku, prípadne z Viedne.

Covid-19:

Kvôli aktuálnej situácii spôsobenej obmedzeniami v súvislosti so šírením Korona vírusu, chceme byť zodpovední a momentálne je našim prvoradým cieľom fungovať v bezpečných podmienkach. To znamená: V prípade priaznivého počasia  budeme mávať nácviky vonku, v areály školy. Neplánujeme žiadne komunitné stretnutia ani koncerty - až kým sa situácia nevráti do normálu - veríme, že v máji sa nám podarí zrealizovať vystúpenia aj stretnutia medzi deťmi jednotlivých škôl. Počas pobytu v triede budeme mať stále rúška, budeme oveľa menej spievať a viac sa venovať hre na nástroje, projektovým činnostiam, počúvaniu hudby a pod. Napriek obdmedzeniam sa budeme pripravovať na online benefičný koncert Denníka N, s ktorým budeme tento rok intenzívne spolupracovať. Náš vstup sa bude nahrávať priamo v Narnii a potom sa “spojí” so vstupmi detí z našich iných škôl.

Vedúci: Lenka Brádňanská

Kontakt: lenka.bradnanska@superar.sk; lenka.bradnanska@narniaba.sk

Miesto: učebňa HV

Čas: STREDA 15:10-16:00

Program je určený pre deti I. aj II. stupňa

 

superar ľ

 

Superar – komunitný zbor pre dospelých.

Tento rok sme naštartovali aj zbor pre dospelákov. Radi by sme prostredníctvom neho vytvorili komunitu ľudí z rôznorodého prostredia, záujmov, profesií. Je otvorený aj pre úplných začiatočníkov aj pre zanietených zboristov. Zbor sa  stretáva symbolicky v centre Starého mesta – na Konventnej ulici vo vynovených priestoroch bývalého Evanjelického lýcea  (teraz knižnica SAV) – aktuálne kvôli obmedzeniam v susednom dvore pod lipou pri Veľkom ev. kostole. Zbor funguje od septembra – postupne sa do neho pripájajú noví speváci, máme tam už aj pár narnijských rodičov ?.

ŠTVRTOK 17:30 – 19:00.

Zbor vedie  Eva Šušková a Lenka Brádňanská

Srdečne všetkých pozývame - https://www.facebook.com/events/1480325452355974/

 

https://www.facebook.com/superarsk

http://www.superar.sk/

http://www.superar.eu/

FaLang translation system by Faboba