Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

 

Prikladáme list Ministerky školstva SR - usmernenie pre školy a školské zariadenia ohľadne šírenia Koronavírusu.

  

USMERNENIE

 

Škola situáciu monitoruje a snaží sa priebežne reagovať v súlade so stanoviskom a odporúčaniami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Tento spravuje webstránku, kde sa aj Vy viete dozvedieť ďalšie informácie.

Rodičom detí, ktoré navštívili v poslednom období postihnuté oblasti, odporúčajú, aby sa v prípade neistoty, obrátili priamo na RUVZ. Viac v pokynoch .

 

Odborní pracovníci odpovedajú na otázky verejnosti týkajúce sa nového koronavírusu nepretržite 24 hodín/7 dní v týždni.
Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave.
telefón: 0917 426 075

email: novykoronavirus@uvzsr.sk

 

Vzhľadom na vyššie uvedené a tiež vzhľadom na to, že sa nachádzame uprostred chrípkového obdobia Vás chceme v zmysle prevencie a ochrany požiadať, aby ste v prípade, že je dieťa je zahlienené, kašle alebo sa prejavuje u neho respiračné ochorenie, kontaktovali pediatra a zvážili nástup dieťaťa do školy príp. ho nechali doma preliečiť sa. Tiež Vás chceme požiadať, aby ste sa doma intenzívnejšie venovali téme hygieny a zdôraznili deťom nevyhnutnosť umývania si rúk pred jedlom, po použití toalety, ako aj po príchode zo školy či z ihriska. V škole budeme naďalej zabezpečovať dezinfekciu soc.zariadení chlórovými preparátmi. V prípade, ak by mal Váš pediater akékoľvek otázky, môže sa obrátiť priamo na RÚVZ Ružinovská 8 na uvedené kontakty.

 

Ďalej odporúčame článok: 25 otázok a odpovedí o nákaze

 

FaLang translation system by Faboba