Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma
Milí rodičia a priatelia školy, Srdečne Vás pozývame na prednášku Jána Markoša z cyklu NARNIJSKÁ AKADÉMIA pre rodičov 2019/2020 v stredu 11.3.2020. Na registráciu použite prosíme link.

11. marec 2020

Rečník : JÁN MARKOŠ, tréner, učiteľ, šachový veľmajster, spoluzakladateľ Sokratovho inštitútu a názorového portálu www.ciernalabut.sk. Vyštudoval filozofiu a evanjelickú teológiu na Karlovej univerzite v Prahe. Dva roky učil na gymnáziu C.S.Lewisa. V súčasnosti prednáša, moderuje diskusie, píše. Viac ako 10 rokov trénuje mladých šachistov.

 

Téma : KRITICKÉ MYSLENIE AKO ŽIVOTNÝ ŠTÝL     (prednáška s diskusiou)

 

Anotácia : Dnešný svet preplnený informáciami pripomína obrovské bludisko. Komu alebo čomu máme veriť? Ako rozlíšiť pravdu od polopravdy, úprimnosť od manipulácie? Kritické myslenie je skvelým kompasom, ktorý nám pomáha nájsť si týmto bludiskom vlastnú cestu. Vďaka nemu nemusíme len pasívne pritakávať správam, ktoré sa na nás valia, ale môžeme k nim zaujať slobodnejší postoj. Skúmať ich zo všetkých strán, porovnávať s inými správami, urobiť si vlastný nezávislý úsudok.

 

Link na registráciu: PRIHLASENIE

Čas a miesto : 17.00 – 18.30, Bilgym Haanova 28

Novinkou je dobrovoľné vstupné priamo na mieste, cca 2-5 eur, ktorým by sme chceli aspoň čiastočne reflektovať náklady škôl na organizáciu. Ďakujeme za porozumenie.

 

9. január 2020 

Rečník : SLÁVKA KUBÍKOVÁ je mamou dvoch detí. Pracovala ako novinárka, neskôr ako finančná manažérka. Počas materskej dovolenky však začala písať o rôznych výchovných témach, a to sa jej zapáčilo natoľko, že výsledkom sú jej dve knihy: Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov. 

 

Téma : AKO VYCHOVAŤ DETI TAK, ABY ZVLÁDLI DIGITÁLNY SVET?            

             (prednáška s diskusiou)

Anotácia : Naše deti sú prvou generáciou vyrastajúcou v obklopení displejov už od malička. Je to nová situácia, ktorú dennodenne rieši každý rodič. Technológie sú skvelý nástroj, ale v rukách detí vedia narobiť veľké škody. No, či sa nám to páči alebo nie, digitálny svet sa stáva pre posledné generácie detí ich „druhým domovom“. Ako si má s tým rodič poradiť? Ako nájsť a uchrániť tenkú hranicu medzi tým, čo deťom technológie dávajú a tým, čo im berú? 

 Narnijska Akademia pre rodicov2020

 

Čas a miesto : 17.00 – 18.30, CZŠ Narnia Beňadická 38

 

 

FaLang translation system by Faboba