Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

 

Milí rodičia a priatelia,

Srdečne vás pozývame na prednášku Jana Hábla z cyklu NARNIJSKÁ AKADÉMIA pre rodičov 2019/2020 v piatok 22.11.2019 v čase 17.00 – 18.30 na Bilingválnom gymnáziu C.S.Lewisa na Haanovej 28.

Lektor: JAN HÁBL, pedagóg a komeniológ. Pôsobí na univerzite v Hradci Králové, prednáša v odboroch na rozhraní pedagogiky, antropologie, etiky a histórie vzdelávania. Je autorom titulov odborných i krásnych, napr. Labyrint upgrade, Jinotajný román (nejen) pro děti, I když se nikdo nedívá, Aby člověk neupadal v nečlověka, Učit (se) příběhem.

 

Téma: ĽUDSKOSŤ NIE JE ÚPLNE STRATENÁ – stručný výklad Komenského Porady o náprave vecí ľudských (prednáška s diskusiou)

 

Anotácia: Ľudskosť človeka sa vyznačuje rozporuplnosťou. Na jednej strane toho ako ľudia veľa vieme, veľa dokážeme, veľa môžeme, ale práve tento náš potenciál je našou najväčšou hrozbou. Problém „vecí ľudských“ s neobyčajnou prezieravosťou formuloval už pred takmer 400 rokmi Jan Amos Komenský vo svojom vrcholnom diele Všeobecná porada o náprave vecí ľudských. Premýšľa tu jednak nad príčinami ľudských slabostí, a zároveň pozýva ľudstvo k porade o ich náprave. A tá stojí na tomto fundamentálnom predpoklade: Ľudskosť nie je úplne stratená. Existuje východisko, nádej. Otázka znie, nakoľko je Komenského vízia nápravy vecí ľudských relevantná v 21.storočí?

Link na registráciu: PRIHLASOVANIE

 

Počet prihlásených nám pomôže k lepšej organizácii. Ďakujeme.

 

Narnijska Akademia pre rodicov page 001

FaLang translation system by Faboba