Pozývame Vás na podujatie Stephen Williams: “Kozmická trilógia a otázky etiky vedy a technológie dnes.” 

Dátum: 26.novembra 2016, 9:00 – 15:00
Miesto: Bilgym C.S.Lewisa, Haanova 28 v Bratislave, priestory D3
 

Seminár bude mať tri časti:
a)  C.S. Lewis a žáner SCI-FI, pozadie jeho Kozmickej trilógie, 
jedinečný prístup CSL v porovnaní s jeho súčasníkmi (H.G. Wells, napr.)
b)  Posolstvo Kozmickej trilógie vo svojej dobe
c)  Odkaz Kozmickej trilógie dnes – dnešné otázky etiky vedy, technológie, problém “transhumanizmu” a umelej inteligencie.

Prihláste sa najneskôr do 20. novembra 2016 na linke: 

https://goo.gl/forms/Wa5L0lNC8viOpgn43

alebo emailom Julke Roháčkovej na: julka.rohackova@gmail.com  

Preklad z angličtiny, obed a káva budú zabezpečené…:-) Tešíme sa na spoločnú cestu so Stephenom a s vami “hlbokým vesmírnym oceánom nebeskej blaženosti, z ktorého sa zrodili všetky svety a ktorého žiarivé potomstvo hľadí každú noc na Zem nespočetným množstvom skúmavých očí…”

 

za organizačný tím,
Julka Roháčková a Marek Markuš. 

 
Rev. Prof. Stephen Williams PhD - študoval moderné dejiny na univerzite v Oxforde a potom neskôr teológiu v Cambridge. Doktorát z teológie získal na University of Yale (1981). Teológiu a filozofiu náboženstva vyučoval na United Theological College v Aberystwyth a na Oxford University. Od roku 1994 je profesorom systematickej teológie na Union Theological College v Belfaste v Severnom Írsku, kde tiež vedie kurz o živote a diele C.S. Lewisa. Napísal niekoľko kníh, medzi jeho hlavné diela patria: Revelation and Reconcilliation: A Window on Modernity (Cambridge: Cambridge University Press, 1995), The Shadow of the Antichrist: Nietzsche's Critique of Christianity (Grand Rapids: Baker, 2006) a The Election of Grace: a Riddle Without a Resolution? (Grand Rapids: Eerdmans, 2015).

FaLang translation system by Faboba