Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Milí rodičia,

Dovoľte nám informovať Vás o opatreniach, ktoré pre školy vyplývajú z aktualizovaného zverejneného COVID automatu a školského semaforu

  1. Na začiatku školského roka ministerstvo umožní dobrovoľné testovanie všetkých žiakov PCR kloktacími testami.Škola sa rozhodla pre možnosť vykonania PCR kloktacieho testu v domácom prostredí. Veríme, že aj táto voľba povzbudí viacerých rodičov k prihláseniu sa o túto možnosť. Možnosť testovania PCR kloktacími testami môžu využiť všetci žiaci, aj zaočkovaní,a aj tí, ktorí ochorenie COVID 19 prekonali.
  1. V priebehu školského roka budú mať rodičia možnosť využívať dobrovoľné samotestovanie žiakov Ag testami v domácom prostredí. 

Každý žiak, ktorého rodič prejaví záujem, dostane sadu 25 ks testov pre dieťa na domáce samotestovanie. Možnosť Ag samotestovania môžu využiť všetci žiaci, aj zaočkovaní a aj tí, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali.

V aplikácii Edupage v pondelok ráno zverejníme dotazník, v ktorom sa môžete rozhodnúť pre niektorú z možností (prípadne aj obe). Prihlasovanie bude možné od pondelka 23.8. do stredy 25.8. do 10:00 hod. Uvedomujeme si krátkosť času, avšak škola je viazaná usmerneniami z ministerstva.

Na výber v dotazníkoch budú nasledovné možnosti:

- mám záujem o vykonanie jednorazového PCR kloktacieho testu v domácom prostredí. Vzorku biologického materiálu odobratého v zmysle inštrukcií doručím do školy v piatok 3.9. ráno do 9:00.,

- mám záujem o domáce samotesty (bezplatná sada 25 ks na dieťa Ag testov na domáce testovanie),

- nemám záujem ani o jednu formu testovania.

Následne škola prepošle zistený záujem o testovanie na ministerstvo. Prosíme o dodržanie uvedeného termínu, nakoľko požiadavky po tomto termíne nebudú akceptované.

Rodičia, ktorí prejavia záujem o PCR kloktacie testy, ktoré vykonajú v domácom prostredí, vyplnia tlačivo Príloha 3 „Čestné prehlásenie – samoodber“. Tlačivo bude nutné doručiť do školy už vo štvrtok 2.septembra.

Ďalšie informácie k organizácii prvých dní v škole Vám zašleme v priebehu týždňa.

S pozdravom

Vedenie školy

FaLang translation system by Faboba