Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vážení rodičia,

týmto Vás chceme informovať, že po preverení všetkých nám dostupných informácií, v súlade s novým stanoviskom regionálneho hygienika zo dňa 10.2.2021, podľa vyjadrenia ministra zdravotníctva o rozdelení okresov vzhľadom na epidemiologickú situáciu na tzv. COVID semafor, v súlade s rozhodnutím ministra školstva zo dňa 5.2.2021 a po zvážení všetkých okolností, ako i spätnej väzby od rodičov, rozhodol zriaďovateľ o obnovení prezenčného vyučovania na 1. stupni od pondelka 15.2.2021. 

 

Z rozhodnutia zriaďovateľa o obnovení prezenčného vyučovania na 1. stupni od 15.2.2021 vyplývajú nasledovné kroky a skutočnosti 

  1. Prosíme Vás, aby ste záväzne oznámili nástup dieťaťa do školy od 15.2.2021 cez formulár v Edupage (potrebujeme to pre nahlásenie obedov a nastavenie kapacít) do PIATKA 12.2. do 10:00. 
  2. Vyučovanie a pobyt detí po vyučovaní bude prebiehať za sprísnených epidemiologických opatrení – vrátane pravidelnej výmeny rúšok, častého vetrania a obmedzenia miešania detí medzi jednotlivými skupinami. Deti budú rozdelené do skupín na základe bežných tried, rozvrh a náplň práce detí budú v primeranej miere obmedzené oproti bežnému rozvrhu s ohľadom na celkové kapacity, ktoré máme k dispozícii, ako pre potrebu čiastočného udržania online vyučovania pre deti, ktoré nenastúpia. 
  3. Pre nástup dieťaťa do školy je potrebné, aby aspoň jeden rodič mal negatívny test na COVID nie starší ako 7 dní, alebo sa na neho vzťahovala výnimka (absolvoval očkovanie proti COVID alebo prekonal COVID). Ako ste nás viacerí upozornili, nemáme právny nárok vyžadovať testovanie oboch rodičov, stále to ale silne odporúčame. V prípade, že v triede nastane pandemická situácia, lebo v niektorej rodine sa spoľahli na pravidlo jedného negatívneho testu, bude nás to všetkých mrzieť. Škola nebude organizovať testovanie Atg testami pre rodičov, odporúčame, aby ste sa otestovali v niektorej z verejných MOM. (Upozorňujeme, že v Pezinku bude verejné testovanie prebiehať len v sobotu.) 
  4. Domnievame sa, že rodičia detí, ktoré do školy nenastúpia, nebudú mať nárok na pandemickú OČR – z pohľadu Sociálnej poisťovne je škola „otvorená“.  Zo strany školy deklarujeme, že neúčasť detí, ktoré do školy nenastúpia bude ospravedlnená a samozrejme budú mať možnosť zúčastňovať sa časti aktivít pre daný ročník v online režime. 

Opätovné otvorenie školy by nám malo umožniť aj prihlásenie učiteľov na očkovanie proti COVID, čo plánujeme využiť a čo by do budúcna mohlo zjednodušiť prevádzku školy a prezenčné vyučovanie pre deti. 

FaLang translation system by Faboba