Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

KOMPOSTOVANIE
Ako? Eko!
Aj takto sa niesol náš týždeň v Narnii. Spolu s prváčikmi sme zahájili týždeň kompostovania. Tak, ako je dôležité naše najmilšie ratolesti naučiť, že odpadky patria do koša. Je dôležité im vysvetliť, ktorý odpad patrí do ktorého koša, a ktorý sa dá opätovne využiť kompostovaním.

Celý týždeň sme rozoberali kompostovanie, jeho klady pre nás a životné prostredie. Odštartovali sme to prvým dňom, kedy sme sa všetci prváci stretli  v Herni. Čakala nás prezentácia so Zuzkou Vondrovou,  plná informácií o kompostovaní a jeho následnom využití. Dozvedeli sme sa, že kompost je domovom množstva organizmov, ako napríklad dážďoviek a chrobáčikov. Na záver sme si mohli pozrieť ako už výsledný kompost vyzerá. 
Na druhý deň sme sa dali do práce. Snáď ani jedna ruka neostala bez práce. A tak sa hrabalo, kopalo a kopa bola väčšia a väčšia... Deťom sme jednoducho vysvetlili,  ako celý proces kompostovania prebieha. Niečo nám tam však chýbalo, naše šikovné pomocníčky dážďovky. 
Na tie sme ale museli deň počkať, preto sme si v stredu na kluboch precvičili vedomosti na pracovných listoch. V priestoroch školy sme hľadali, kde všade môžeme recyklované koše nájsť, a či ich deti správnym spôsobom využívajú. 
A je to tu vo štvrtok dorazili dážďovky! Spoločne sme ich uložili do nášho kompostoviska. Tie ale určite oddychovať nebudú. Čaká ich niekoľko mesačná práca kým sa kompost dostane do podoby akej má. Tak isto, aj nás čaká sledovanie procesu kompostovania. Jeho miešanie, zvlhčovanie či prevzdušňovanie. Bude to pre nás zábavná, ale aj edukatívna aktivita.
Už teraz sa nevieme dočkať výsledku! 
Do tejto klubovej činnosti sa postupne zapoja všetky ročníky v spolupráci s Rst 2 stupeň. 

MAJKA

 

 

{jcomments off}

FaLang translation system by Faboba