Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Sneh sa už roztopil, prichádza prvý jarný deň a s ním aj viac slniečka, úsmevov, viac času stráveného vonku aj počas Rest timu. V marci sme v našom Rest time opäť vystriedali štyri rôzne kluby, na ktorých sme nielen tvorili, ale dali sme sa aj na jarné upratovanie (vonku na ihrisku, ale aj v triedach). Nezabudli sme sa ani hýbať počas rôznych kolektívnych, pohybových hier. Pritom všetkom sa deti mohli rozvíjať individuálne, ale aj kolektívne vo vzťahu k ostatným deťom v triede. Celý marec sa niesol v téme kníh, príbehov a čítania. Nenechali sme si ujsť príležitosť a pozvali sme k nám do Narnie dvoch hostí, ktorí nám počas knižného týždňa čítali na galérii. Toto čítanie bolo nielen zábavné, zaujímavé ale aj poučné. Deti si cez počúvanie príbehov mohli zažiť herečku Henrietu Mickovičovú a v utorok divadelného herca Františka Kovára.

Nižšie si predstavíme bližšie, čo sme robili na kluboch počas marca.

 

Klub knihomoľ

Počas tohto klubu sme s deťmi navštívili knižnicu. Čítali sme spolu príbeh, o ktorom sme následne diskutovali. V niektorých triedach sa deti počas tohto klubu zahrali na učiteľov a opravovali spolu gramatické chyby. Bola to príjemná didaktická hra s pravidlami slovenského pravopisu.

 

Priatelia čistoty

Na tomto klube sme u detí podporovali lásku k poriadku, čistote, úctu k veciam, hračkám ktoré nám slúžia, ale treba sa o ne aj starať. Upratovali sme spolu triedu, zametali, vysávali, utierali prach na poličkách, strúhali polámané pastelky. Nevynechali sme ani okolie našej školy a s niektorými žiakmi sme sa vydali na „lov odpadkov“, aby sme mali aj na ihrisku krásne a čisto.

 

 

Pohybom k relaxu

Aby sme sa po zime ešte viac rozhýbali, na tomto klube deti spolu hrali rôzne pohybové, kolektívne, rekreačné hry. Zahrali sme si napríklad „Slepú babu“, naháňačku „Mrázika“, vybíjanú a rôzne iné hry. Trénovali a podporovali sme počas týchto hier postreh, fyzickú obratnosť, hrubú motoriku a samozrejme aj vzťahy medzi deťmi cez spoločný zážitok.

 

Klub amatérov

Na tomto klube sa deti zahrali na módnych návrhárov. Dievčatá a dokonca aj niektorí chlapci kreslili návrhy rôznych módnych „kúskov“. Na tomto klube sa deti zahrali aj na básnikov, či spisovateľov. Deti tvorili spoločný triedny príbeh. Rozvíjali svoju slovnú zásobu a nepochybne aj verbálnu tvorivosť.

{jcomments off}

FaLang translation system by Faboba