Január v Rest time

Mesiac nových začiatkov

 

Po príjemne strávených vianočných sviatkoch, prázdninách sme sa opäť spolu s deťmi privítali v našich Narnijskych triedach. Tentokrát už v Novom roku. Prvé dni v škole ešte z rôznych strán zneli milé priania do Nového roka 2018 alebo rozhovory o tom, čo kto dostal pod stromček. V januári sme v Rest time opäť vystriedali štyri rôzne kluby, na ktorých sme nielen tvorili, a tiež športovali, a pritom všetkom sme u detí podporovali rozvoj kreativity, jemnej a hrubej motoriky a sme vzájomne prehlbovali triedne, ale aj medzi- triedne vzťahy. Pondelky a piatky sme spolu s deťmi strávili komunitne pri rôznych hrách, niekedy aj pri teplom čaji, spoločnom upratovaní triedy alebo advisoroch. 

 

Klub muzikomaľby-kresby

Na tomto klube sme napríklad počúvali vianočnú rozprávku, ktorú mali deti nakresliť. Ich úlohou bolo vystihnúť podstatu rozprávky alebo to, čo ich v príbehu najviac zaujalo. Taktiež sme pri príjemnej inštrumentálnej hudbe vytvárali pomocou suchého pastelu a šablóny, ktorú si deti sami vyrobili, polárnu žiaru. Mali sme pri tom hudobný aj estetický zážitok.

 

 

 

 

Klub kolektívnych hier

Na tomto klube sme sa tešili zo spoločného zážitku pri rôznych pohybových hrách. Prváci sa naučili hrať loptovú hru vybíjanú a ako tím si spolu túto hru prvýkrát zahrali.  

 

 

Kreatív klub

Keďže sme si tento mesiac skutočných snehuliakov vonku kvôli počasiu nemohli postaviť, tak sme

si aspoň nejakých vyrobili. A to z ponožiek, ryže a vatelínu. Okrem toho sme na kreatív klube vyšívali, vyrábali náramky priateľstva. Tiež sme tvorili z našich obľúbených zažehľovacích gorálok. A to nielen tak hocičo. V jednej triede si deti z týchto gorálok vytvorili zajačí futbalový tím, s ktorým neskôr hrali futbal. Na tomto klube si deti vyrobili svoje vlastné hračky a tak mohla zábava a radosť z vlastného výrobku pokračovať ďalej.

 

Klub pod zimnou prikrývkou

Tohtoročný január nás síce nepotešil veľmi snehom, avšak napriek tomu sme sa s deťmi na tomto klube dozvedeli niečo viac o ochrane a prezimovávaní zvierat. Naši prváci si na tomto klube prvýkrát zažili „pátračku“, ktorú pre nás pripravili piataci, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Nielenže sme sa dozvedeli, aké stopy v snehu zanechávajú niektoré konkrétne zvieratá, ale aj sme sa lepšie spoznali s inými triedami a učili sa spolupracovať.

                                            

{jcomments off}

FaLang translation system by Faboba