Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

December v Rest time

Mesiac očakávaní, prianí, darčekov, rozlúčky so starým rokom

 

V decembri v Rest time sme opäť vystriedali štyri rôzne kluby, na ktorých sme nielen tvorili, ale aj športovali, pripravovali sa na Vianoce a pritom všetkom sa viac spoznávali a vzájomne sa obohacovali. Pondelky a piatky sme spolu trávili v triedach komunitne pri rôznych hrách, podporujúcich spoluprácu v tíme, spoznávanie sa v kolektíve, a najmä zažitie spoločného zážitku. 

  

Klub decembrových a vianočných pranostík 

Na danom klube sme spolu s deťmi hovorili o rôznych vianočných témach, ako napríklad o Svätom Mikuláškovi, adventnom čase (príchod Ježiška). Niektoré deti sa spolu dohodli, že pôjdu pozrieť seniorov v Domove dôchodcov,  a tak spolu na klube nacvičovali spievanie vianočných kolied, či recitovanie vianočných vinšov.

 

Fit klub

Na tomto sme sa spolu tešili z pohybu, spoločných hier, súťaženia, prekonávanie prekážok. Viaceré triedy navštívili ihrisko Jama, kde si deti vyskúšali napr. skok do diaľky, či lezenie po lezeckej sieti.

 

 

Klub radostí z drobností

Počas tohto klubu sme s deťmi tvorili výzdobu do tried a spoločných priestorov v škole. Deti vyrábali napríklad adventný veniec, či papierové snehové vločky. Vyrábali sme tiež rôzne vianočné pohľadnice a iné drobnosti, s ktorými deti mohli obdariť svojich blízkych. Na tomto klube deti rozvíjali nielen svoju tvorivosť, jemnú motoriku, ale popri tvorení a počúvaní vianočných kolied si mohli vychutnávať predvianočnú atmosféru. Tvorili sme nielen pekné veci, ale aj chutné. Využili sme tiež našu kuchynku a spolu sme si napiekli medovníky a iné vianočné dobroty.

 

Klub ochranárov zvierat počas zimy

Na tomto klube sme sa s deťmi oboznámili o prezimovávaní zvierat i rastlín. Niektoré deti aj prakticky pomohli vtákom v okolí našej školy skvalitniť ich prežitie zimy a to výrobou kŕmidla a kŕmením vtákov.

 

Vianočné dielničky

Posledný štvrtok pred Vianocami sme spojili sily s našimi rodičmi a uskutočnili na našej škole Vianočné dielničky. Rodičia si v triedach pripravili rozmanité dielničky, ktoré sami viedli. V triedach vládla pokojná, tvorivá atmosféra, nechýbalo ani výborné občerstvenie a rôzne lákavé vône (perníkov, čečiny, pomarančov). Výber dielničiek bol naozaj široký. Mohli ste si vybrať napríklad zo zdobenia perníkov, tvorenia vianočných pohľadníc, výroba svietnika, adventného venca, náušníc, alebo vlastného mini vianočného stromčeka z čerstvej čečiny a iné. Deti mali možnosť vyskúšať si akúkoľvek dielničku, navštíviť inú triedu, niečo si zakúpiť, vyrobiť, alebo sa len poobzerať. Vyzbierané peniaze za dielničky putovali tam, komu sa trieda dohodla podporiť (či už nejakému sociálne slabšiemu človeku, dieťaťu, chorému, alebo inak znevýhodnenému). Bola to krásna a úspešná akcia, za čo ďakujeme všetkým zúčastneným rodičom, učiteľom, učiteľom Rst a našim  deťom.

{jcomments off}

 

 

FaLang translation system by Faboba