Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Aké boli kluby v mesiaci november

 

V novembri sme v rest time pokračovali s klubovou činnosťou. V tomto mesiaci sme stihli vystriedať štyri kluby, počas ktorých sa deti rozvíjali vo viacerých oblastiach.


Stavbársky klub
Počas stavbárskeho klubu sme sa s deťmi zahrali na architektov a staviteľov svojho vlastného  spoločného mesta, ktoré si deti postavili podľa svojej fantázie.   Využívali   sme nielen fantáziu, ale aj schopnosť spolupracovať.   Využívali sme pri   tom kartón, krabičky, farebný papier, nožnice,   tavnú pištoľ. Tento klub bol   u  detí veľmi obľúbený. V niektorých   triedach sa počas stavbárskeho klubu stavali hniezda pre vtáčikov.
Fit klub
Tento mesiac sa viacerým triedam podarilo navštíviť a vyskúšať nové ihrisko „Jama“, ktoré je postavené blízko školy. Deti si vyskúšali rôzne preliezačky, skok do diaľky a iné pohybové aktivity.
Novou aktivitou na našej škole bol „Zmetlobal“, ktorý sa uskutočnil počas troch dní. Uskutočnili sa viaceré zápasy, v ktorých sa vystriedali tímy, podľa tried. Mal možnosť zúčastniť sa, každý kto chcel. Už podľa názvu môžeme vydedukovať, že išlo o hru so zmetáčikom a lopatkou. Lopatku mal len brankár. Zmetáčik 

slúžil na posúvanie loptičky. Cieľom bolo dať čo najviac gólov. Táto nezvyčajná športová aktivita, ktorá sa diala vo vestibule spojila triedy v spoločnom zážitku a túžbe získať ocenenie. Deti sa návzájom povzbudzovali a podporovali nielen pokrikmi, ale aj transparentmi, ktoré si vopred pripravili.

 

Memoár klub- vlastné leporelo 

Na memoár klube sme si s deťmi vyrábali svoje vlastné leporelo, plagát na tému rozprávky (samozrejme tie poučné, č

 

o nás môžu naučiť). Taktiež sme diskutovali o známych osobnostiach a o ľuďoch, ktorí sú nám príkladom a môžeme sa od nich niečo cenné naučiť. Ako napríklad o C.S. Levisovi, autora príbehu Narnia, podľa ktorého je pomenovaná naša škola.

 

 

Klub ochranárov

Na tomto klube sme sa tvorivou formou dozvedeli niečo o chránených zvieratách. Učili sme sa spoznávať ihličnaté aj listnané stromy, niektoré deti si vyrobili aj svoj vlastný herbár. V druháckych triedach poňali ochranu prírody a zvierat zážitkovo a prakticky. Vybrali sa spolu k Veľkému Draždiaku, kde spoločne zbierali odpadky a kŕmili vtáctvo. 

Tretiaci si spoločne vyrobili plagát na tému "Ako šetriť s vodou".

 

 

{jcomments off}

 

 

FaLang translation system by Faboba