Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vďaka tomu deti v rest time mohli porásť v rôznych oblastiach.

Čo sme spolu zažili v októbri na kluboch 

 V októbri sa nám tak, ako sme plánovali, podarilo úspešne naštartovať   pravidelnú klubovú činnosť v rest time. Počas štyroch týždňov sme vystriedali   štyri rôzne kluby. Každý klub bol zameraný na inú tematickú oblasť výchovy.   Vďaka tomu deti v rest time mohli porásť v rôznych oblastiach. 

KLUB MÚDREJ SOVY:
Na tomto klube sme sa s deťmi hravou a tvorivou formou učili o našej krajine. Naučili sme sa, akú má Slovensko vlajku, znak, čo znamená trojvršie v slovenskom znaku, ale aj akú máme hymnu. Deti si vyrobili svoju vlastnú slovenskú vlajku, zaspievali si spolu slovenskú hymnu. Tiež sme sa s deťmi naučili, s akými štátmi Slovensko hraničí a pomocou špagátu sme zobrazili ich hranice. Tvorili sme aj vlajky „susedov“ Slovenska a rozprávali sa spolu o týchto susedných krajinách. 

ŠARKAN DO TERÉNU:
 Jeseň začala v plnom prúde a čo k jeseni každý rok patrí?   No predsa púšťanie si šarkanov. Deti sa každú jeseň tešia z   púšťania si šarkanov a tak sme im aj počas klubov umožnili   vyrobiť si svojho vlastného originálneho šarkana. Počas   tvorenia deti mohli rozvíjať svoju jemnú motoriku,   manipuláciu s nožnicami, či lepidlom a samozrejme tvorivosť. Originálnych šarkanov sme si potom s deťmi spoločne púšťali na ihrisku. Skúmali sme letecké schopnosti šarkanov a spolu sa tešili z pohybu a spoločného „šarkanového“ zážitku.
Aj počasie nám vonku krásne prialo, tak nás pri srdiečku tak jesenne hrialo.

KLUB H2O: 
Na H2O klube sme vďaka rôznym experimentom spoznávali vlastnosti vody a iného materiálu. Robili sme napríklad pokus s cukrom a farebnou vodou, pozorovali sme, ako cukor vsakuje vodu a zafarbuje sa. Taktiež sme pozorovali, ako sáčok a alobal bráni presakovaniu vody. Tiež sme spoznávali vlastnosti octu, či kyseliny citrónovou a vyčistili sme si s nimi mince.

Okrem pokusov sme sa tiež učili triediť odpad, k čomu nám pomohol náš spoločne vyrobený „vláčik separáčik“. Každý vagón zbieral iný druh odpadu.

  JESENNÁ DIELNIČKA:

 V jesenných dielničkách sme s deťmi tvorili jesennú výzdobu do tried. Využili     sme pritom prírodný materiál, ako je suché lístie, gaštany, bukvice, šišky a iné.   Zapojili sme poriadku dávku tvorivosti, jemnej motoriky a mechanickej zručnosti   pri lepení, spájaní, či dokresľovaní.
 Zo špajdlí a gaštanov sme tvorili
 aj „gaštankov“ a iné postavičky, zvieratká, alebo napríklad aj nástroj ako sú nožnice (kedže fantázii sa medze nekladú a deťom naozaj nechýba ).

 {jcomments off}

FaLang translation system by Faboba