Ani v Narnii sa tomu nevyhneme a tento proces si zažijeme. Jeden z momentov bude aj záverečný opening, kde sa lúčíme s odchádzajúcimi učiteľmi a ôsmakmi, ktorí prechádzajú na stredné školy. Naše kluby budeme končiť dňa 16.6. Pre deti ešte pripravujeme aj náhradný deň detí 26.6, ktorý už tradične bude spojený s prekvapením. Prídu k nám hostia, ktorí nám spravia nie len workshopy a prezentácie svojej práce ale deti si čo to budú môcť aj vyskúšať. Viac však neprezradíme.

Jún – čas lúčenia sa, ďakovania a radosti z očakávaných prázdnin

 

Už tradične mesiac jún je letným mesiacom, kedy nás vyhrievajú slnečné lúče, chodievame sa s chladiť do vody a používame opaľovacie krémy. Posledný mesiac je aj mesiacom uzatvárania známok, výletov, odovzdávania kníh a upratovania tried. Ani v Narnii sa tomu nevyhneme a tento proces si zažijeme. Jeden z momentov bude aj záverečný opening, kde sa lúčíme s odchádzajúcimi učiteľmi a ôsmakmi, ktorí prechádzajú na stredné školy. Pre deti pripravujeme aj náhradný deň detí 26.6, ktorý už tradične bude spojený s prekvapením. Prídu k nám hostia, ktorý nám spravia nie len workshopy a prezentácie svojej práce ale deti si čo to budú môcť aj vyskúšať. Viac však neprezradíme.


Dovtedy ešte čo to postíhame aj v našich kluboch, ktoré budú trvať do 16.6.2017. Čakajú nás: V klube melódie a rytmu sa naplno budeme venovať hudbe. Motivujeme deti k počúvaniu hudby, prežívaniu a napodobňovaniu. Budeme sa snažiť vytvoriť jednoduché nástroje, rytmi a fantáziu s hudbou.


Naše umenie pozorovať a zakresľovať si vyskúšame v Klube Svet pohybu. Skultúrňujeme priestory školy, učím sa spolu k spoluzodpovednosti za veci a priestory. Vyrábame veci, ktoré sa snažíme zachytiť v pohybe a v priestore.
S letom prichádza aj čas, keď okolo nás vnímame viac zelene a krásnej prírody. Ani naše okolie by nemalo zostať bez povšimnutia a mali by sme sa oň starať. V Klube – Lesy – Pľúca Zeme sa budeme venovať upratovaniu našej triedy aj okolia. Pozornosť venujeme ochrane životného prostredia, vody a prvej pomoci.
V Klube Láska k mestu spája srdcia. Si spolu s deťmi objasníme základný vzťah k svojmu zdraviu, Ako poznávame svoje bydlisko, kde bývame čo tam spoznávame. A porozprávame sa aj o tom ako budeme tráviť prázdniny na čo si dávať pozor a čomu sa vyhnúť.
V lete sa radi šantíme, beháme a vozíme. Nebude to inak ani na Klube na kolobežke a borde. Okrem kolektívnych, zábavných hier, pozornosť sústredíme na tvorbu dopravých ihrisk, predpisov značiek, ktoré budeme aj využívať. Deti motivujeme a povzbudzujeme k hre a k pohybu.
Tešíme sa na leto aj v našom Rest time.

FaLang translation system by Faboba