Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Zelený Apríl v našich kluboch

Šiby, ryby, mastné ryby,
kus koláča, od korbáča,
ja chcem iba máličko,

pekné maľované vajíčko.

          Príchod jari sa u nás vítal nosením Moreny – symbolu zimy. Túto slamou vypchatú bábku, oblečenú do ženských šiat niesli na palici dievčatá a chlapci za spevu a tanca, nakoniec ju hodili do potoka alebo spálili. Vynášaním Moreny začínali u nás Veľkonočné sviatky.


          Veľká noc je pre nás najvýznamnejším kresťanským sviatkom. Tieto sviatky sú aj možnosťou pripomenúť si čas starých zvykov, tradícií a to aj v našom klube Šiby ryby. Ak zalistujme v histórii objavíme, že do oslavovania Veľkej noci boli späté tri sviatky: kresťanský, židovský a pohanský. A čo je najkrajšie na všetkých sviatkoch? Prirodzene to, že sa stretávame rodiny, priatelia a tiež si radi spomenieme na cirkevné obrady, ktoré dávali a dávajú týmto sviatkom osobitné čaro.

          Život človeka je od nepamäti spätý s drevom. Drevo sa využívalo na kúrenie, alebo sme z neho vyrábali mnohé nástroje. Živý strom v lese je úkrytom pre zvieratá, v jeho korune hniezdia vtáky, na kôre žijú lišajníky a aj uprostred koreňov bývajú zvieratká. Lesy sú našimi pľúcami a skladmi pitnej vody. Našou úlohou bude spoznať, aký význam má les v klube Zelenáčov. Naučíme sa dôležitosť zvierat v lese, kde sú ich obydlia. Súčasťou klubu bude výroba vlastného recyklovaného papiera a postupne naučenie sa ako správne triediť papier a aké druhy papiera sú.
          Vo Fantasy klube rozvíjame u detí grafomotoriku. Chystáme sa napr. kresliť kriedami na chodník- obkresľovať postavy... A je tu aj ideálny čas popustiť uzdy fantázie. Keďže máme zelený mesiac a chceme ho mať zelený, kreativitu predvedieme aj pri varení. S deťmi si ukuchtíme vlastné nátierky, čaje v zelenej farbe... čím sa budeme snažiť vzbudiť u deti záujem o svoje zdravie, ako sa starať o svoje zdravie a pestovať si zdravé stravovacie návyky.
            Jupííí kolobežky, boardy do školy nosíme, ale prilby na hlavách mať musíme...V Semafor klube nám super bude, dopravne predpisy a značky sa pritom naučíme. Spolu je nám fajn, smejeme sa a zábava je tam. Hýbeme sa- športujeme a pritom zdravo si žijeme...
PRICHÁDZAJÚCA JAR A JEJ TEPLO POHLADILO AJ NÁS V NAŠICH KLUBOCH. 😊

FaLang translation system by Faboba