Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...


... obdobie od Troch kráľov až do polnoci pred škaredou- Popolcovou stredou.
Toto prechodné obdobie medzi zimou a jarou zažijeme spolu aj vo februárových kluboch plných zaujímavostí a zábavy.


Každý máme nejaký talent. Úlohou februárového Talent klubu je objaviť v každom dieťati nejaký talent. Niekto je umelecky nadaný, vie spievať, tancovať, kresliť, maľovať, niekto vie zase variť, niekto vie pekne komunikovať, niekto len tak spríjemňovať deň, že tu je, svojou prítomnosťou...Každý máme potenciál, ktorému dávame priestor, nájsť a rozvíjať ho práve tu.
Dôležitosť pohybu a fyzickej aktivity v našich životoch je podstatná. Chceme upriamiť na záujem detí byť na čerstvom vzduchu spojený s hrou, aktivitou v Klube zážitkových hier, kde deti k hre motivujeme, ale aj vedieme k tomu, aby si z klubu odniesli zážitok. Zároveň v deťoch rozvíjame pozitívne kamarátske vzťahy a zdravú súťaživosť.
Mesiac február je známy aj ako fašiangový čas...čas veselosti, zábavy, hodovania...Prenesieme sa do obdobia Fašiangov a to v Klube Fašiangové povedačky, kde sa dozvieme zaujímavosti od Hromníc- Troch kráľov až do Popolcovej stredy. Okrem toho 14. februára sa naša škola premení na čarovné miesto a všetci sa presunieme do sveta rozprávok. Zažijeme spolu karnevalový deň, ktorý bude plný zábavy a nezabudnuteľných zážitkov.
Každý z nás niečo rád vyrába, majstruje.... Kreativitu a predstavivosť budeme rozvíjať u detí v Kreatív klube. Tento mesiac sa chystáme konštruovať s krabicami, plastovými fľašami, pracovať s farbami. Prepájať to budeme s poznatkami z Alfa klubu, kde sa dozvieme prvotné informácie napr. o evolúcii človeka, vznik rastlín... Učíme deti ako dôležité je vytváranie vzťahu človeka k prírode. Vedieme deti k zodpovednosti chrániť si svoje prostredie a aj prispievať k ochrane životného prostredia. Spolu si skonštruujeme napr. skladačku ľudského tela, skúsime experimentovať napr. klíčenie fazule a mnoho iného...
Tešíme sa na tento fašiangový čas, čas strávený spolu.

FaLang translation system by Faboba