Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Kluby v mesiaci november

 

Milí Narnijčania,

 

Prichádza jesenný čas. Je to čas zberu poslednej úrody z našich záhrad. Je to čas oberania ovocia, zber zeleniny, upratanie okolia... Kráľovná jesenných polí a záhrad rozhodne nechýba ani u nás v Narnii. Jej pestrá paleta farieb oživuje aj naše okolie.
Zažime spolu to pravé jesenné v novembrových kluboch. Aká je teda ich ponuka?

 

V spravodajskom klube sa dozvieme stále niečo nové, aktuálne. Tento čas zasvätíme jesenným zvykom a tradíciám ako sú: dožinky, hody, Sviatok všetkých svätých a Pamiatke zosnulých. Spomenieme si na tých, ktorí už nie sú medzi nami.
V klube Memoár venujeme spomienke jednému z najúspešnejšiemu fantasy autorov- C.S. LEWIS, autorovi Narnie. Spolu s deťmi sa popri čítaniu zahráme na rozprávkarov, ilustrátorov a vyskúšame si dramatizovať.
Šport spojíme s prácou a zábavou vo Fit klube. Okrem hrabania, cvičenia, hier nás čaká prvá veľká spoločná Rst aktivita a to pri príležitosti Svetového dňa behu. Všetci sa kolektívne zapojíme do štafetového behu.
V klube Ochrancov prírody myslíme na našu planétu Zem. Záujem upriamime na vodu. Naučíme sa ako šetriť vodou. Spoznávame prostredie školy, čo vôkol nás žije a rastie. Získané poznatky využijeme pri realizácii náučného chodníka v našom okolí. Naďalej tvoríme s deťmi jesenne výtvory z plodov a prírodného materiálu.
S prírodným materiálom pracujeme aj v Stavbárskom klube. Naše ruky zamestnáme pri stavbe mesta z krabičiek, trendy dekorácií z plodov jesene, z konárikov vyrobíme krmítka pre vtáctvo... Často sa nám v zime naskytne obraz malého hladného vtáčika, ktorý v mrazivom počasí hľadá malý kúsok niečoho. Ak by sme mali niečo urobiť, tak aspoň skromnú strechu nad hlavou. Skúsime to napr. z pet fliaš.
Deti si môžu oddýchnuť pri knižke, krížovkách, napísať úlohy, projekty v klube relaxáčik.
Tešíme sa na prácu s deťmi. Užijeme si spolu čas plný zábavy aj práce a spoločne precítime čaro pestrej jesene .

FaLang translation system by Faboba