Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vážení rodičia, po prázdninách sme sa opäť ocitli s deťmi v škole. Tešíme sa z detí a veľmi túžime, aby sme s nimi strávili čo najviac času v škole a nie doma. Potrebujeme k tomu urobiť všetko čo sa dá, aby prostredie v škole bolo dostatočne bezpečné a nešli sme s deťmi z jednej karantény do druhej.

Vážime si, a plne si to uvedomujeme, že naša rodičovská (ale aj učiteľská) komunita je neštandardná. Máme veľmi vysoké percento zaočkovanosti, tvoria ju ľudia, ktorí akceptujú vedecké poznanie a jeho prínos pre život a hlavne ľudia, ktorým ide o budovanie spoločnej komunity a sú si pritom vedomí, že pri budovaní komunity niekedy JA musí ustúpiť SPOLU.

Vážení rodičia,

Po prázdninách sme sa opäť ocitli s deťmi v škole. Tešíme sa z detí a veľmi túžime, aby sme s nimi strávili čo najviac času v škole a nie doma. Potrebujeme k tomu urobiť všetko čo sa dá, aby prostredie v škole bolo dostatočne bezpečné a nešli sme s deťmi z jednej karantény do druhej.

Vážime si, a plne si to uvedomujeme, že naša rodičovská (ale aj učiteľská) komunita je neštandardná. Máme veľmi vysoké percento zaočkovanosti, tvoria ju ľudia, ktorí akceptujú vedecké poznanie a jeho prínos pre život a hlavne ľudia, ktorým ide o budovanie spoločnej komunity a sú si pritom vedomí, že pri budovaní komunity niekedy JA musí ustúpiť SPOLU.

Hovoríme tomu sociálny kapitál a vieme, že sociálny kapitál v komunite našej školy je oveľa vyšší, ako to je v mnohých iných komunitách na Slovensku.

 

Práve na tomto chceme stavať aj náš spoločný prístup k pandemickým opatreniam, ktoré musíme strpieť, ak má byť naša škola bezpečným prostredím aj v tomto náročnom čase, ktorý prežívame. Ak nechceme ísť z karantény do karantény, neustále riešiť kto sme kde s kým boli, musíme pandemické opatrenia vydržať. Určite máme právo o niektorých pochybovať, rozumieme, že niektoré sú nepohodlné a tí, ktorí to tak vidia môžu viesť verejné polemiky s nariadeniami hygieny.

Pre pobyt v škole, či sa s opatreniami stotožňujeme alebo nie, platí, že ich musíme dodržiavať. Taká je naša zodpovednosť dospelých. Vo chvíli, keď bude napríklad stiahnuté opatrenie o nosení rúšok vo vnútorných priestoroch, nebudeme toto opatrenie vyžadovať. Pokiaľ ale takéto opatrenie je nariadené, a vedecké dáta ukazujú, že má svoje opodstatnenie, nemáme inú cestu, ako opatrenie dodržať. Následky, ak opatrenie nedodržíme sú pomerne jasné. Nech  Ak sa v triede X vyskytne prípad pozitívne testovaného dieťaťa, hygiena RUVZ sa nás opýta, či dodržiavame opatrenia. Nemôžeme klamať a povedať, že áno, ak by sme si akoukoľvek vnútornou dohodou povedali, že rúška nenosíme. Povieme, že nedodržiavame. Aký bude následok? Hygiena Hygienici na 14 dní pošlú do karantény celú školu, nie len danú triedu. 

 

Aké to bude mať následky? Napätie v komunite bude narastať, budeme sa hádať, kto za to môže, čo neurobila alebo urobila škola. Nakoľko našim cieľom je udržať deti v škole tak dlho, ako sa len bude dať, chceme preto urobiť všetko a preto odmietame pristupovať k akýmkoľvek vnútorným dohodám o nerešpektovaní nariadených opatrení alebo pozeraní sa na druhú stranu. Naozaj rozumieme, že niektoré opatrenia sú nepohodlné alebo že o nich môžeme pochybovať. Toto nič nezmení na tom, že ich nedodržiavanie môže mať oveľa nepohodlnejšie následky (nehovoriac o potenciálnom ohrození zdravia alebo života, aj keď tu veríme, že vďaka očkovaniu sa riziko postupne zmenšuje.)

 

Chceme Vás preto poprosiť o trpezlivosť a primeranú poslušnosť. Sme na jednej lodi, platí to pre nás ako aj pre Vás. Toto je náročné obdobie a len spolupatričnosť nám ho môže pomôcť prekonať tak, aby sme na jeho konci nemali zlý pocit, ale radosť, že je to za nami. O toto Vás chceme v tomto školskom roku prosiť.

 

S pozdravom

Vedenie školy a zriaďovateľ

FaLang translation system by Faboba