CZŠ Narnia v Bratislave je súčasťou Združenia Škôl C.S. Lewisa.

Spolu s ďalšími školami tohto Združenia zdieľame rovnakú misiu:

„V snahe rozvinúť potenciál každého študenta, vedieme žiakov k schopnosti tvorivo a kriticky myslieť, pracovať tímovo, vzájomne sa rešpektovať, komunikovať v medzinárodnom prostredí a byť otvorení celoživotnému vzdelávaniu. Študentov vzdelávame a vychovávame k zodpovednosti, čestnosti a samostatnosti v duchu kresťanských biblických hodnôt.“

Do Združenia škôl C.S. Lewisa patrí:

Cirkevná základná škola – Narnia Bratislava, www.narnia.sk
Cirkevná základná škola – Narnia Pezinok, www.narniapk.sk
Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa, www.bilgym.sk

Školy C.S. Lewisa spolu zdieľajú nielen misiu, ale aj osvedčené metódy vzdelávania, formy spolupráce s rodičmi, prístup k deťom s osobitnými potrebami  a mnohé iné skúsenosti.  Naša vízia vyjadruje rozpracovanie tejto misie pre podmienky regiónu, v ktorom pôsobíme. Školy majú  kresťanský charakter. Náboženská výchova, ktorá je súčasťou vzdelávacieho programu, je uskutočňovaná ekumenicky, s úctou a rešpektom k svetonázoru každého študenta.

Ďalšou školou, ktorá je blízka Združeniu škôl C.S.Lewisa, hoci nie je jeho súčasťou, je Základná škola Narnia v Banskej Bystrici.

schema

Spojenie zriaďovateľa so školou sa uskutočňuje prostredníctvom Správnej rady a Rady rodičov školy, zloženej z rodičov a odborníkov na vzdelávanie a riadenie organizácií.

Správna rada Združenia škôl C. S. Lewisa:

Daniel Bútora - manažér škôl C. S. Lewisa, zodpovedný za strategické plánovanie, finančný manažment a personálnu oblasť základnej školy i gymnázia
Daniel Laco - predseda správnej rady účelového zariadenia
Miro Havelka - zodpovedný za financie účelového zariadenia
Milan Mitana - podpredseda správnej rady účelového zariadenia, CZŠ Narnia Pezinok
Slavo Poloha - ZŠ Narnia Banská Bystrica
Milena Uhlíková - CZŠ Narnia, Bratislava